Gminna Biblioteka Publiczna w Hucie Gruszczyno

Huta Gruszczyno 34
07-104 Stoczek
e-mail: biblioteka@stoczek.net.pl

Godziny otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Hucie Gruszczyno:
poniedziałek – 10.00-18.00
wtorek – 10.00-18.00
środa –  10.00-18.00
czwartek – 10.00-18.00
piątek – 10.00-18.00

Godziny otwarcia Punktu Bibliotecznego w Stoczku:
poniedziałek – 13.00-17.00

P.o. kierownika biblioteki:
Agnieszka Nowak

O bibliotece:

Gminna Biblioteka Publiczna w Hucie Gruszczyno jest samorządową instytucją kultury, powołaną uchwałą Rady Gminy w Stoczku nr XXI/144/2009 z dnia 20 kwietnia 2009 r.

Przedmiotem działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Hucie Gruszczyno  jest gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie i ochrona materiałów bibliotecznych oraz obsługa użytkowników z terenu gminy Stoczek.

W ramach zwiększania czytelnictwa biblioteka realizuje usługę „Książka na telefon”. Mogą z niej skorzysta wszyscy mieszkańcy gminy Stoczek, którzy ze względu na wiek, przewlekłą chorobę czy niepełnosprawność nie mogą wypożycza książek w sposób tradycyjny.

Biblioteka regularnie współpracuje ze szkołami gminnymi, organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych (np. projekcje filmowe, zajęcia plastyczne) oraz wakacji.

Od listopada 2016 r. w Stoczku działa Punkt Biblioteczny. Mieści się on w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

GBP w Hucie Gruszczyno

Nowości książkowe

Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo przyczyniły się do uratowania Anglii w czasie bitwy powietrznej w 1940 roku. To także opowieść o zaskakującej zdradzie, jakiej dopuścili się alianci pod koniec II wojny światowej.

Ingrid i Jan są małżeństwem z dwudziestopięcioletnim stażem. Mieszkają w pięknym domu w Oslo, mają dwóch dorosłych synów i poczucie stabilizacji, zarówno życiowej jak i zawodowej. Prowadzą spokojne życie do czasu, kiedy Jan nawiązuje romans z trzydziestoczteroletnią Hanne. Dla niej odchodzi od żony.

Kontynuacja trzymającej w napięciu powieści sensacyjnej „Andaluzyjski przyjaciel”. Hector Guzman jest w śpiączce, a jego imperium powoli się rozpada. Sophie Brinkmann staje się pionkiem w grze, w której nie obowiązuje lojalność.

Prawdziwy świat przestępstw i zbrodni bez cenzury. Po raz pierwszy tak szczerze o policjantach z ulicy! Kim tak naprawdę są? Brutalami w starciu z ofiarą czy najbardziej wszechstronnymi funkcjonariuszami w Polskiej Policji?