Gminna Biblioteka Publiczna w Korytnicy

Nr tel. : 25 661 21 40,

e- mail : gbpkorytnica@wp.pl

strona internetowa  www.korytnica.naszabiblioteka.com

filie: Górki Grubaki, Maksymilianów, Pniewnik, Sewerynów.

dyrektor biblioteki: Agnieszka  Giers

A kto się kocha w czytaniu bywa z duchem w  rozmawianiu .”

M. Bielski (ok.1495-1575)”Rozmowa Mistrza z książkami.”

KSIĘGOZBIÓR:

.  literatura popularno-naukowa,

.  literatura piękna dla dzieci i młodzieży,

. literatura piękna polska  i obcojęzyczna ; klasyka i współczesna, poezja ,proza ,dramat,

. książki mówione ( lektury szkolne).

Posiadamy katalog alfabetyczny i rzeczowy, katalog  komputerowy.

. CZASOPISMA:

. Tygodnik Siedlecki,

. Przyjaciółka ,

. Poradnik Domowy ,

. Poradnik Bibliotekarza,

. Kurier Korytnicki,

. Głos Węgrowa,

W czytelni oprócz literatury popularno – naukowej zgromadziliśmy  bardzo interesujący zbiór literatury regionalnej i materiałów dotyczących ziemi korytnickiej.

Czytelnia Internetowa udostępniana jest bezpłatnie .Umożliwiamy drukowanie informacji naukowych  i kserowanie dokumentów .

Czytelnicy mają wolny dostęp do księgozbioru jak również korzystają z pomocy bibliotekarek.

Literatura piękna ułożona jest w porządku alfabetycznym w/g nazwisk autorów .

Księgozbiór popularno – naukowy ułożony jest na półkach w/g Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej.

Ogólna liczba księgozbioru łącznie z filiami wynosi –  30 073 woluminy.

PROMOCJA  KSIĄŻKI i  CZYTELNICTWA

. spotkania autorskie z ludźmi ze świata kultury,

. lekcje biblioteczne,

. organizacja imprez kulturalnych i sportowych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Korytnicy

Nowości ksiązkowe

530197-352x500

Autorka powieści kryminalnych, Róża Krull, otrzymuje zaproszenie na zjazd pisarzy, odbywający się we dworku pod Krakowem. Już pierwszego dnia jej koleżanka po piórze zostaje otruta. Wszystko wskazuje na to, że morderca, który zostawił na miejscu zbrodni czarną różę, wciela w życie fabułę jednej z powieści Krull. A inni zaproszeni pisarze wcale nie są tak niewinni, […]

530670-352x500

Nie istnieją rodziny bez tajemnic. Co łączy dwie kobiety, które giną prawie w tej samej chwili? Dlaczego policjant strzela do swojego syna? Kim jest zagadkowy mężczyzna, który postanowił zostać bogiem? Czy wart wiele milionów koncern farmaceutyczny skłóci rodzinę i pokaże i jej prawdziwe oblicze?

543144-352x500

Jedna chwila może zmienić wszystko… Wcześniej: Poznali się na pierwszym roku medycyny. On dla studiów zrezygnował z kolarstwa górskiego, a ona z malarstwa. Stopniowo ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie. Planują wspólną przyszłość. Nagle Anna po prostu z nim zrywa. Nie mówi, dlaczego odchodzi, a Michał ma nigdy nie dowiedzieć się prawdy.

536451-352x500

„Historie takie zdarzają się rzadko – raz, dwa, góra trzy razy za życia, ale zdarzają się każdemu. Tak, każdemu! Każdemu? Każdemu! No, chyba że ktoś zupełną jest klęską, katastrofą i zapaścią. Ale i wtedy się zdarzają”. Jerzy Pilch