Gminna Biblioteka Publiczna w Miedznie

GBP w Miedznie istnieje od 1948 roku.  Jest jedyną instytucją kultury na terenie  gminy. Oprócz biblioteki w Miedznie działają dwie filie: w Międzylesiu i we Wrotnowie.

Biblioteka oferuje swoim czytelnikom bogaty i różnorodny księgozbiór. Każdy odwiedzający może u nas zaspokoić swoje pasje czytelnicze     i głód wiedzy.

Na miejscu, w czytelni, można korzystać z najnowszych wydań literatury

popularno-naukowej. Dysponujemy także zbiorem książek o naszym regionie. Oferujemy użytkownikom aktualną prasę.

Biblioteka w Miedznie posiada elektroniczną bazę książek, która jest na bieżąco uzupełniana o nowości wydawnicze.

Czytelnicy mogą także korzystać bezpłatnie  z dostępu do internetu.

GBP czynnie uczestniczy w życiu gminy biorąc udział w przygotowywaniu imprez środowiskowych.

Zabiegając o przyszłość czytelników często gościmy grupy przedszkolaków na zajęciach w bibliotece.

Cyklicznie spotykają się u nas twórczynie ludowe dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami z młodzieżą szkolną. Organizujemy wspólne warsztaty oraz dwa razy w roku wystawy i kiermasze ich prac.

Zapraszamy w godzinach otwarcia bibliotek:

Miedzna: od poniedziałku do piątku –  9oo  – 17oo

Międzyleś: wtorek, czwartek –  12oo  –   1700

Wrotnów:  środa, piątek –  12oo   –  17oo

Nowości ksiązkowe

530197-352x500

Autorka powieści kryminalnych, Róża Krull, otrzymuje zaproszenie na zjazd pisarzy, odbywający się we dworku pod Krakowem. Już pierwszego dnia jej koleżanka po piórze zostaje otruta. Wszystko wskazuje na to, że morderca, który zostawił na miejscu zbrodni czarną różę, wciela w życie fabułę jednej z powieści Krull. A inni zaproszeni pisarze wcale nie są tak niewinni, […]

530670-352x500

Nie istnieją rodziny bez tajemnic. Co łączy dwie kobiety, które giną prawie w tej samej chwili? Dlaczego policjant strzela do swojego syna? Kim jest zagadkowy mężczyzna, który postanowił zostać bogiem? Czy wart wiele milionów koncern farmaceutyczny skłóci rodzinę i pokaże i jej prawdziwe oblicze?

543144-352x500

Jedna chwila może zmienić wszystko… Wcześniej: Poznali się na pierwszym roku medycyny. On dla studiów zrezygnował z kolarstwa górskiego, a ona z malarstwa. Stopniowo ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie. Planują wspólną przyszłość. Nagle Anna po prostu z nim zrywa. Nie mówi, dlaczego odchodzi, a Michał ma nigdy nie dowiedzieć się prawdy.

536451-352x500

„Historie takie zdarzają się rzadko – raz, dwa, góra trzy razy za życia, ale zdarzają się każdemu. Tak, każdemu! Każdemu? Każdemu! No, chyba że ktoś zupełną jest klęską, katastrofą i zapaścią. Ale i wtedy się zdarzają”. Jerzy Pilch