Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem

tel.: 25 675-32-72
e-mail: gbp@gbpsadowne.pl
www.gbpsadowne.pl

Godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Sadownem:
poniedziałek – 8.00-18.00
wtorek – 8.00-18.00
środa –  8.00-18.00
czwartek – 8.00-18.00
piątek – 8.00-18.00

Godziny otwarcia filii:
Zarzetka                                        Kołodziąż                                               Morzyczyn Włościański
wtorek – 11.00-16.00              poniedziałek– 11.00-16.00            środa – 11.00-16.00
czwartek – 11.00-16.00

Pracownicy biblioteki:
Ewa Piórkowska – dyrektor Biblioteki Publicznej w Łochowie
Barbara Klimek – kustosz (Sadowne i filia w Kołodziążu)
Monika Kądziela – młodszy bibliotekarz (Sadowne)
Aneta Radzikowska – bibliotekarz (filia w Zarzetce i Morzyczynie Włościańskim)

O bibliotece:

Zbiory biblioteki łącznie z filiami na koniec 2016 r. to 50 100 woluminów. W 2016 r. zakupiono 1 232 pozycji za kwotę 24 564 zł (dotacja Ministerstwa Kulury i Dziedzictwa Narodowego to kwota 8 500 zł). Biblioteka w 2016 r. gościła u siebie 1 439 użytkowników (liczba czytelników – 1229), którzy dokonali 40 131 wypożyczeń pozycji bibliotecznych, a z 1 344 skorzystali w czytelni biblioteki.
Zbiory w biblioteki rozmieszczone są wg Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD).

Wypożyczalnia – literatura podzielona jest na 9 działów podstawowych:

0 – Dział ogólny
1 – Filozofia. Psychologia
2 – Religia. Teologia. Religioznawstwo
3 – Nauki społeczne. Prawo. Administracja
5 – Matematyka. Nauki przyrodnicze
6 – Nauki stosowane. Medycyna. Nauki techniczne. Rolnictwo
7 – Sztuka. Rozrywka. Sport
8 – Językoznawstwo. Nauka o literaturze. Literatura piękna
9 – Archeologia. Prehistoria. Geografia. Biografie. Historia

W czytelni podział jest analogiczny do wypożyczalni.

Ponadto w wypożyczalni literatura piękna została podzielona na: literaturę polską i obcą oraz wydzielone zostały: kryminały, sensacja, fantastyka, powieści religijne.
W oddziale dla dzieci biblioteka gromadzi książki podzielone na cztery poziomy wiekowe: poziom pierwszy dla dzieci najmłodszych, drugi – dla dzieci w wieku 8-11 lat, trzeci – dla dzieci w wieku 11-14 lat i czwarty – dla młodzieży.

Nowości książkowe

Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo przyczyniły się do uratowania Anglii w czasie bitwy powietrznej w 1940 roku. To także opowieść o zaskakującej zdradzie, jakiej dopuścili się alianci pod koniec II wojny światowej.

Ingrid i Jan są małżeństwem z dwudziestopięcioletnim stażem. Mieszkają w pięknym domu w Oslo, mają dwóch dorosłych synów i poczucie stabilizacji, zarówno życiowej jak i zawodowej. Prowadzą spokojne życie do czasu, kiedy Jan nawiązuje romans z trzydziestoczteroletnią Hanne. Dla niej odchodzi od żony.

Kontynuacja trzymającej w napięciu powieści sensacyjnej „Andaluzyjski przyjaciel”. Hector Guzman jest w śpiączce, a jego imperium powoli się rozpada. Sophie Brinkmann staje się pionkiem w grze, w której nie obowiązuje lojalność.

Prawdziwy świat przestępstw i zbrodni bez cenzury. Po raz pierwszy tak szczerze o policjantach z ulicy! Kim tak naprawdę są? Brutalami w starciu z ofiarą czy najbardziej wszechstronnymi funkcjonariuszami w Polskiej Policji?